آسیا

آسیا

شـركت سهامی بیمه آسیا در 30 ام تیرماه سال 1338 به منظور انجام انواع معاملات بیمه و عملیات بازرگانی تأسیس شد.در سال 1388 بر اساس سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی در زمره شركت‌های مشمول واگذاری بخش خصوصی قرار گرفت و به عنوان بزرگترین شـرکت بیمه خصوصی كشور به فعالیت‌های خود ادامه داد.این شركت رتبه اول تولید و سهم بازار را در میان شرکتهای بیمه خصوصی کشور دارا است.بیمه‌آسیا با بیش از 2400 نفر نیروی انسانی متخصص، با تجربه و متعهد، سرمایه 2.300.000.000.000  ریال و با بیش از نیم قرن فعالیت در عرصه صنعت بیمه یكی از صد شركت برتر و بسیار معتبر در داخل و خارج از كشور است . همچنین بر اساس گزارش اخیر بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران ،شركت بیمه‌آسیا در بین شركت های بیمه حائز رتبه یك (سطح 1) از نظر سطح توانگری مالی است. و دومین شركت بیمه مستقیم در نگهداری ریسك و قبول بیمه اتكائی در كشور محسوب می‌شود شركت بیمه‌آسیا در حال حاضر:

با بیش از 100 شعبه و اداره پرداخت خسارت.حدود 3000 نمایندگی حقیقی و حقوقی در اقصی نقاط كشور مشغول خدمت رسانی به ملت شریف ایران می باشد.شركت بیمه‌آسیا با تایید مراجع ذیربط در زمان تأسیس و تصویب قانون نحوه اداره امور شركت‌های بیمه توسط مجلس محترم شورای اسلامی در تاریخ 13/09/1367  و نیز با مجوز صادره از سوی بیمه مركزی جمهوری اسالمی ایران در تاریخ 26/08/1387 فعالیت می نماید.فعالیت شركت از تاریخ تاسیس به مدت نامحدود می‌باشد.

خدمات:

بیمه‌نامه حوادث راننده اتومبیل آسیا

بیمه حوادث راننده آسیا به نوعی بخشی از بیمه شخص ثالث است که راننده مقصر یا همان بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه شخص ثالث خسارات وارده به اشخاص ثالث را پرداخت می‌کند اما بیمه حوادث راننده اتومبیل آسیا خسارت واردشده به بیمه‌گزار را پرداخت می‌کند. نکته مهم این است که این خسارات باید جانی باشند که شامل غرامت فوت و هزینه‌های درمانی می‌شود.

بیمه بدنه اتومبیل آسیا

پوشش خسارات مالی واردشده به اتومبیل بیمه‌گزار در صورتی که مقصر حادثه باشد، با بیمه بدنه آسیا امکان‌پذیر است. بیمه بدنه اتومبیل آسیا در صورت بروز حوادثی مانند سرقت، انفجار، آتش‌سوزی، صاعقه و تصادفات، خسارات واردشده را پرداخت خواهد کرد. این موارد، خطرات اصلی هستند که توسط بیمه بدنه پوشش داده می‌شوند اما بیمه بدنه آسیا پوشش‌های دیگری نیز دارد که با پرداخت حق بیمه‌های اضافی بیمه‌گزار می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. پوشش‌های بدنه بیمه اتومبیل آسیا به طور مختصر شامل موارد زیر است:

 • پوشش سرقت قطعات برای خودروهای غیر عمومی.
 • پوشش هزینه ایاب و ذهاب برای خودروهای سواری.
 • پوشش بلایای طبیعی که خطراتی مانند سیل و زلزله را پوشش می‌دهد.
 • پوشش اسیدپاشی و مواد شیمیایی
 • حذف فرانشیز
 • پوشش حذف استهلاک

بیمه آتش‌سوزی آسیا

بیمه آتش‌سوزی یکی از ابتدایی‌ترین رشته‌های بیمه‌ای است که در جهان به وجود آمد. آتش‌سوزی بزرگ لندن یکی از مواردی بود که باعث شد اهمیت داشتن این بیمه بیش از پیش روشن شود. بیمه آتش‌سوزی آسیا شامل سه نوع بیمه‌نامه است که هریک را شرح خواهیم داد. اما به طور کلی همان‌طور که از نام این بیمه‌نامه مشخص است در صورتی که مکان بیمه‌شده دچار آتش‌سوزی شود و یا دچار خسارتی شود که تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی باشد، بیمه خسارت ایجاد شده را پرداخت می‌کند.

بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی آسیا

از نظر نوع ساختمان‌ها و محیط‌های مسکونی این بیمه‌نامه به سه زیرمجموعه تبدیل می‌شود که شرایط بیمه‌نامه با توجه به شکل و نیاز ساختمان نیز کمی متفاوت است.

 • بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی: در این بیمه‌نامه ساختمان مسکونی، اثاثیه، مشاعات و مشترکات و تأسیسات ساختمان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
 • بیمه آتش‌سوزی مجتمع‌های مسکونی: موارد پوشش این بیمه نیز مانند بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی است.
 • بیمه جامع منازل مسکونی: این بیمه خسارات زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد که شامل خسارت‌های آتش‌سوزی، سرقت، بلایای طبیعی از جمله سیل، طوفان، زلزله، صاعقه و یا حوادثی مانند انفجار، ترکیدن لوله‌ها، سقوط اشیا است همچنین سرقت با شکست حرز نیز تحت این پوشش قرار می‌گیرد. نقش دیگر این بیمه ایفای مسئولیت مدنی در قبال افراد حادثه‌دیده است. یعنی بیمه‌گزار از طریق می‌تواند به افرادی که در محیط بیمه‌شده دچار حوادث می‌شوند، خسارت پرداخت کند. همچنین خسارت فوت و هزینه‌های پزشکی که ناشی از حادثه باشند برای بیمه‌گزار و همسر او پرداخت خواهد شد.

بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی طرح‌های مختلفی نیز دارد که این طرح‌ها بر اساس خطرهای تبعی و وضعیت جغرافیایی مناطق مختلف و طرح ساختمان ارایه می‌گردد. طرح‌های زیر از پوشش بیمه آتش‌سوزی آسیا هستند.

 • طرح پارسه: این طرح مختص آپارتمان‌ها است و خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و سرقت را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • طرح اصناف: بیمه‌نامه طرح اصناف، مکان‌های تجاری و اداری را تحت پوشش قرار می‌دهد. این اماکن نیز شامل پرخطر و کم‌خطر خواهند بود. خطر آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، زلزله، عدم‌النفع، مسئولیت مالی، غرامت فوت و هزینه پاک‌سازی تحت این پوشش قرار می‌گیرند.

بیمه زلزله آسیا

بیمه زلزله آسیا زیر مجموعه‌ای از بیمه آتش‌سوزی است. پوشش این بیمه‌نامه شامل خطرات آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و زلزله است. پوشش زلزله با توجه به وضعیت جغرافیایی و زلزله‌خیز بودن یا نبودن مناطق به دو نوع پرخطر و کم‌خطر تقسیم شده‌اند. همچنین عامل دیگری نیز در این بیمه‌نامه لحاظ می‌شود و آن سازه ساختمان است که در پرداخت حق بیمه تأثیر دارد و برای ساختمانی که سازه بتونی و فلزی نداشته باشد، خسارت مطابق قانون قاعده نسبی حق بیمه پرداخت خواهد شد.

بیمه درمان آسیا

بیمه درمان برای مواقعی است که بیمه‌گزار از خدمات درمانی و پزشکی استفاده کرده و یا در بیمارستان بستری شده است. این هزینه‌های درمانی و پزشکی چنانچه تحت پوشش بیمه باشد، توسط بیمه درمان آسیا پرداخت خواهد شد. بیمه درمان آسیا یکی از بیمه‌های مهم برای بیمه‌گزار است که در مواقع بحران می‌تواند با پرداخت هزینه‌های درمانی کمک بزرگی به بیمه‌گزار کند. بیمه درمان به دو صورت بیمه درمان گروهی و بیمه‌نامه درمان مسافرین عازم به خارج از کشور ارایه می‌شود.

بیمه عمر آسیا

بیمه عمر تضمین‌کننده زندگی بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد است و مطابق آن اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، خانواده و یا ذی‌نفع او خسارت فوت دریافت خواهند کرد. این نوع بیمه که در حمایت از خانواده بیمه‌گزار نیز هست برای افرادی که سرپرست خانواده باشند بسیار اهمیت دارد همچنین این بیمه‌نامه در طول زمان به مراتب تکمیل شده است و با اضافه شدن پوشش‌های تکمیلی به آن و همچنین امکان سرمایه‌گذاری به یکی از پر طرفدارترین بیمه‌نامه‌ها در بین متقاضیان بیمه تبدیل شده است.

بیمه مسئولیت مدنی آسیا

مسئولیت مدنی عبارت است از وظیفه قانونی افراد برای جبران خسارتی که بر اثر کار و فعالیت خود به دیگران وارد کرده‌اند. بیمه مسئولیت مدنی آسیا یک قرارداد با مدت‌زمان مشخص است که بر اساس آن بیمه‌گر یعنی بیمه آسیا متعهد می‌شود که خسارات ایجادشده توسط بیمه‌گزار برای اشخاص دیگر را پرداخت کند. خسارت‌های ایجادشده در اثر فعالیت‌های بیمه‌گزار باید غیر عامدانه و از روی قصور و اشتباه بوده باشد تا مشمول این بیمه قرار گیرد. برای مشاغل مختلف بیمه‌های مسئولیت مدنی مختلفی وجود دارد و افراد بنا به شغلی که دارند می‌توانند بیمه مسئولیت مدنی خود را تهیه کنند. انواع بیمه‌های مسئولیت مدنی در بیمه آسیا عبارت‌اند از بیمه مسئولیت مدنی عمومی، بیمه مسئولیت مدنی کارفرما، بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا و در نهایت بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای.

مسئولیت مدنی حرفه‌ای آسیا

مسئولیت مدنی حرفه‌ای حمایت از حرفه‌های تخصصی است و افراد حرفه‌ای، تحصیل کرده و دارای تخصص می‌توانند آن را تهیه کرده و با اطمینان خاطر به فعالیت‌های خود بپردازند. بیمه‌نامه مسئولیت مدنی حرفه‌ای خسارات ایجاد شده توسط بیمه‌گزار به اشخاص ثالث را جبران می‌کند.

بیمه مهندسی آسیا

بیمه‌های مهندسی در انجام پروژه‌های بزرگ کاری نقش مهمی دارند. انواع بیمه‌های مهندسی که توسط بیمه آسیا ارایه می‌شود به مهندسین و کارفرمایان کمک می‌کنند تا با اطمینان بیشتری نسبت به پذیرش و پیشبرد پروژه‌های خود اقدام کنند. بیمه مهندسی را در اصل زیرمجموعه‌ای از بیمه‌های اموال می‌دانند که با توجه به رشته‌های مهندسی، تنوع زیادی دارد. 

بیمه هواپیما آسیا

هواپیما را به دو نوع هواپیماهای سبک که معمولاً برای تفریح، آموزش و یا تبلیغات به کار می‌روند و هواپیماهای سنگین که شامل هواپیماهای مسافربری و باربری هستند. بیمه هواپیما به همه انواع هواپیماهای سبک و سنگین و انواع هلیکوپترها ارایه داده می‌شود.

بیمه کشتی آسیا

بیمه کشتی، پوشش خساراتی که به اشخاص ثالث وارد شده و مالکان کشتی در قبال آن مقصر شناخته می‌شوند و نیز خساراتی که بدنه شناور یا کشتی وارد می‌شود را به عهده دارد. برای بیمه بدنه و یا ماشین‌آلات شناور استانداردهایی وجود دارد که به آن کلوز می‌گویند و در همه جهان معتبر و مورد استفاده است. خطرهایی که بیمه کشتی تحت پوشش خود قرار می‌دهد عبارت‌اند از:

 • خسارات ناشی از انفجار و آتش‌سوزی
 • خسارات وارد شده بر اثر حوادث طبیعی دریایی مانند طوفان
 • خسارات وارد شده در اثر برخورد شناورها با یکدیگر
 • انفجار دیگ بخار
 • هزینه‌های نجات
 • خسارت ناشی از بیرون انداختن یا به آب انداختن بعضی از محموله و کالا برای نجات کشتی و یا محموله‌های مهم‌تر
 • خسارت‌های وارد شده به کشتی در اثر برخورد با تجهیزات زمینی در تعمیرگاه‌ها و تأسیسات ساحلی
 • خسارات ناشی از سقوط یا برخورد هواپیما یا قطعات آن با شناور
 • خسارات ایجاد شده در زمان بارگیری و یا تخلیه بار

بیمه‌نامه مسئولیت مدنی حرفه‌ای مسئولین فنی بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها در مقابل خسارت جانی وارد به اشخاص ثالث

خساراتی که در این محیط‌ها برای بیماران و مراجعین در اثر خطای انسانی ایجاد می‌شود توسط این بیمه قابل پرداخت است

بیمه‌نامه مسئولیت مدنی حرفه‌ای پیراپزشکان آسیا

پوشش خطاهای پیراپزشکان در ارایه خدمات و ایجاد خسارت به مراجعین آن‌ها است.

بیمه‌نامه مسئولیت مدنی حرفه‌ای پزشکان آسیا

خطاهای پزشکی باعث ایجاد خسارت به بیماران می‌شود و مشکلات زیادی را ممکن است متوجه پزشکان کند. از آنجا که این خطاها ناخواسته و در اثر اشتباهات پزشک بوده است با بیمه مسئولیت پزشکان آسیا می‌توان خسارت ایجاد شده را پرداخت کرد.


فرم های پیشنهاد

 • فرم پیشنهاد بیمه بدنه وسایل نقلیه
 • فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث
 • فرم پیشنهاد بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران(C.R.A)
 • فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدنی کارفرمایان واحدهای صنعتی،تولیدی،خدماتی در مقابل کارکنان
 • فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی
 • فرم پیشنهاد مسئولیت مدنی آسانسور/پله برقی در قبال استفاده کنندگان
 • فرم پیشنهاد مسئولیت مدنی منجیان و مدیران استخر در مقابل استفاده کنندگان
 • فرم پیشنهاد بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارگران ساختمانی(انبیه)
 • فرم پیشنهاد بیمه نامه عمر و پس انداز
 • فرم پیشنهاد کارفرمایان واحد های صنعتی،تولیدی،خدماتی در مقابل کارکنان
 • فرم پیشنهاد بیمه نامه باربری
 • فرم پیشنهاد مسافرین عازم خارج از کشور
 • فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پزشکان