بیمه آرمان

بیمه آرمان

شرکت بیمه آرمان در زمستان سال 1390 موفق به اخذ مجوز‌های لازم از مؤسسات ذی‌ربط و همچنین سازمان بیمه مرکزی شد و به عنوان یکی از شرکت‌های ارایه کننده خدمات بیمه فعالیت خود را آغاز کرد و با تحت پوشش قرار دادن کارکنان شرکت‌های مختلف توانست با گذشت دو سال و طبق آمار اعلام‌شده در پایان سال 1392 نزدیک به 1570 میلیارد ریال فروش بیمه در کشور انجام دهد.بخش مهمی از شبکه فروش بیمه آرمان را نمایندگان این بیمه در سطح کشور انجام می‌دهند. طبق آخرین گزارش این شرکت، بیمه آرمان دارای 41 شعبه و 800 نمایندگی فعال در سطح کشور است که وظیفه مشاوره، فروش و پیگیری وصول خسارات و دیگر خدمات بیمه‌ای بیمه آرمان را به عهده دارند.

تاریخچه:

شرکت بیمه آرمان (سهامی عام) به موجب قانون تاسیس بیمه گری و با مجوز شماره 419801 بیمــه مرکزی جمهوری اسلامی ایـران در تاریخ1390/10/07در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری، به ثبت رسید و پروانه فعالیت بیمه گری در انواع رشته های بیمه ای را تحت شماره 43541/90 مورخ 1390/11/18 از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

سرمایه اولیه شرکت در زمان تأسیس600میلیارد ریال بود که با مشارکت شرکت ها و بنگاه های مالی، اقتصادی و خدماتی در اداره ثبت شرکت ها در تهران به ثبت رسید. هیأت مدیره شرکت به منظور حضور قدرتمند در بازار بیمه و سرمایه کشور، افزایش سرمایه شرکت را تا مبلغ 2640 میلیارد ریال در تاریخ 1391/03/09تصویب کرد و به دنبال آن مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ 1392/04/02تشکیل شد و با توجه به اخذ مجوز افزایش سرمایه از بیمه مرکزی ج.ا.ا و سازمان بورس اوراق بهادار، سهامداران با افزایش سرمایه شرکت موافقت کردند و در1393/05/20 اولین مرحله افزایش سرمایه انجام پذیرفت و سرمایه شرکت به مبلغ 1200 میلیارد ریال افزایش یافت و در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید.

در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه آرمان که روز دوشنبه 1396/12/28 با حضور نمایندگان سازمان های بیمه مرکزی، بورس و حسابرسی و74.36 درصد سهامداران تشکیل شد، افزایش سرمایه این شرکت از محل مطالبات حال شده، آورده نقدی و سود انباشته تصویب شد و از 1200میلیارد ریال به 1500 میلیارد ریال افزایش یافت.

خدمات:

انواع بیـمه های خـودرو

بیمۀ شخص ثالث:

در بیمه نامه شخص ثالث، مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث تحت پوشش قرار می‌گیرد. منظور از شخص ثالث کلیه اشخاصی (به غیر از رانندۀ مسبب حادثه) است که به سبب وقوع حوادث مرتبط با وسیله نقلیه مورد بیمه و یا محمولات آن دچار زیان‌های مالی و جانی شوند. زیان‌های مالی، زیان‌های مستقیمی است که در اثر حوادث مشمول بیمه به اموال و اشیای تحت مالکیت یا تصرف قانونی اشخاص ثالث وارد می‌شود و زیان‌های جانی شامل هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه، شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی یا دیه فوت شخص ثالث است.

بیمۀ حوادث راننده:

پوشش این بیمه نامه شامل رانندگانی است که بر اساس نظر مراجع ذی‌ربط، در حادثه رانندگی مربوط مقصر شناخته شوند. تعهدات بیمه گر شامل پرداخت غرامت فوت یا نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم اعم از کلی و جزئی ناشی از حوادث رانندگی خواهد بود.

بیمه بدنه خودرو:

بیمه بدنه، خسارت‌هایی را که به علت حوادث مشمول بیمه (حادثه، تصادف، تصادم، واژگونی، سقوط، آتش سوزی، انفجار، صائقه، سرقت) طبق شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه خواه ناشی از تقصیر دارنده (راننده) و یا دیگران باشد، جبران می کند. بیمه گذار می‌تواند علاوه بر پوشش‌های فوق که پوشش‌های اصلی بیمه نامه است اقدام به خرید پوشش‌های اضافی به شرح زیر نماید:

  •  سرقت درجا (قطعات و لوازم درخواستی و یا کلیه قطعات)
  •  شکست شیشه به تنهایی
  •  سیل، زلزله و آتشفشان
  •  پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی
  •  غرامت عدم استفاده از وسیله نقلیه در مدت تعمیر
  •  نوسان قیمت خودرو

بیمه آتش سوزی بیمه آرمان

آتش سوزی از مواردی است که نمی توانید مانند طوفان و یا حوادث دیگر طبیعی پیش بینی کنید. آتش سوزی را نمی توان پیش بینی کرد و امکان وقوع آن در هر لحظه ممکن است. این اتفاق می تواند به یک باره تمامی سرمایه یک فرد را نابود کند. با وجود جدیدترین موارد کنترلی و حسگرهای فوق پیشرفته بازهم نمی توان به طور کامل از آثار تخریبی آتش سوزی جلوگیری کرد پس داشتن یک بیمه آتش سوزی تنها راه چاره برای کاهش پیامدهای پس از آن است.

بیمه آتش سوزی می تواند برای یک خانه مسکونی، مغازه کوچک یا بزرگ، رستوران، کارگاه و یا کارخانه های عظیم استفاده شود تا اگر روزی دچار حادثه شدند، خسارت جبران شود.