بیمه عمر

بیمه عمر که یکی از انواع بیمه اشخاص است، دارای 4 نوع به شرح زیر است:

1.بیمه عمر زمانی : این نوع بیمه عمر مدت محدودی دارد. در این مدت محدود اگر بیمه‌گزار فوت کند، بیمه سرمایه فوت وی را به ذینفعان وی می‌دهد.سرمایه فوت یا سرمایه عمر مبلغی است که اگر بیمه‌گزار فوت کند، به ذینفعانش تعلق می‌گیرد.ذینفعان را بیمه‌گزار در قرارداد بیمه‌نامه عمر خود تعیین می‌کند. ذینفعان حتما باید از اعضای درجه اول خانواده باشند.

2.بیمه تمام عمر : در این نوع بیمه عمر، سرمایه فوت بعد از مرگ بیمه‌گزار به ذینفعانش تعلق می‌گیرد.

3.بیمه مانده بدهکار : در این نوع بیمه اگر بیمه‌گزار وام گرفته باشد و فوت کند، بیمه بدهی‌های وی را پرداخت می‌کند. این نوع بیمه عمر باعث می‌شود تا پس از مرگ بیمه‌گزار، خانواده وی دچار مشکلی در بازپرداخت اقساط نشوند

4.این نوع بیمه عمر، شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین نوع بیمه عمر است. در این نوع بیمه عمر بیمه‌گزاران برای مدت‌ها مبلغی را سرمایه‌گذاری می‌کنند و در مواقع مختلفی برای حل مشکلات از آن استفاده می‌کنند. این نوع بیمه ممکن است با اسامی متنوعی مثل بیمه عمر و آتیه، بیمه زنان خانه‌دار، بیمه عمر و پس‌انداز و... ارائه شوند

بیمه عمر که بیمه آتیه‌ساز نیز نامیده می‌شود، یکی از انواع بیمه اشخاص می‌باشد؛ و از آن می‌توان به عنوان یک پس‌انداز طلایی برای آینده یادکرد.
این بیمه یک سرمایه‌گذاری با سود تضمینی است و هدف آن تامین آتیه و کاهش دغدغه و نگرانی افراد در طول زندگی می‌باشد.
به طور دقیق‌تر افراد با پرداخت مبلغ معینی به عنوان حق‌بیمه، علاوه بر سرمایه‌گذاری با سود تضمینی برای آتیه خود و استفاده از پوشش‌های متنوع و مفید در زمان حیات و در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه،امکان استفاده از پوشش‌‌های مخصوص در مقابل خطر فوت و بعد از آن را نیز خواهند‌ داشت.
بیمه عمر یک پشتوانه مالی بسیار محکم و قوی در دوران پیری، بازنشستگی و بعداز فوت برای بازماندگان محسوب می‌شود.
این بیمه دارای رشته‌‌های گوناگونی مانند بیمه‌‌های تمام عمر، بیمه عمر زمانی، بیمه‌‌های مختلط عمر و پس‌انداز، انواع طرح‌‌های آتیه برای کودکان، بیمه‌‌های مستمری، بیمه‌‌های بازنشستگی و بیمه‌‌های عمر گروهی می‌باشد.