بیمه موبایل

بیمه موبایل

در دنیای امروز سرعت تکنولوژی آن‌قدر بالاست که هر روز گوشی‌های موبایل جدیدی وارد بازار می‌شوند، آن‌هم باقیمت‌های سرسام‌آور! برای مثال؛ آیفون یا سامسونگی چندمیلیونی! هرچقدر گوشی گران‌تری بخریم حساسیتمان بالاتر می‌رود، و البته نگرانی‌مان بابت افتادن در آب یا شکستن صفحه گوشی و… نیز بیش‌‎تر می‌شود، خرید گوشی با گارانتی فقط یک سری از موارد را پوشش می‌دهد؛ برای‌مثال در قبال ضربه‌‌خوردگی و هرگونه تماس با مایعات و رطوبت و یا سرقت هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد. برای همین در اکثر موارد ترجیح می‌دهیم گوشی را بدون گارانتی بخریم. حال سؤالی که ایجاد می‌شود این است که اگر گوشی‌مان به سرقت رفت و یا ضربه‌ای خورد و صفحه آن شکست، باید چکار کنیم؟ بد نیست بدانید وسایل الکترونیکی هم قابلیت بیمه‌شدن دارند! حالا بیمه موبایل چیست؟

بیمه موبایل

همان‌طور که گفتیم یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های خریداران تلفن‌های همراه، هزینه سنگین تعویض قطعات غیر گارانتی است، بیمه موبایل که مکمل گارانتی است، طرح‌های مختلفی نیز دارد و هزینه انجام تعمیرات و حتی جایگزین کردن تلفن‌همراه شما در زمانی کوتاه و البته کیفیتی مناسب به عهده دارد.

 

پوشش‌های بیمه موبایل و تبلت

  • بیمه سرقت موبایل و تبلت
  • نفوذ مایعات و آب‌خوردگی
  • ضربه فیزیکی و شکستن (سقوط از ارتفاع)
  • آتش‌سوزی
  • سیل، زلزله
  • نوسانات ولتاژ برق

برای مثال خسارت‌های فیزیکی واردشده به گوشی همراهتان که ناشی از سقوط از بلندی، آب‌خوردگی، نوسانات ولتاژ برق، سرقت، آتش‌سوزی، سیل و زلزله و طوفان…. تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

 

فرق بیمه موبایل و گارانتی

خطراتی که بیمه و گارانتی تحت‌پوشش قرار می‌دهند؛ متفاوت است و هرکدام مزیت‌های خاص خود رادارند. گارانتی خطراتی مانند تعویض قطعات، عدم کارایی گوشی… را شامل می‌شود؛ درحالی‌که بیمه خطراتی نظیر شکستگی، خرابی ناشی از استفاده نادرست کاربر از گوشی، آتش‌سوزی، حوادث طبیعی و… را تحت پوشش قرار می‌دهد. می‌توان گفت هر دو مکمل یک‌دیگر هستند.

 

پوشش‌های بیمه پارسیان

بیمه پارسیان، پوشش بیمه موبایل را در ۳ قالب برنز، نقره‌ای و طلایی ارائه می‌کند. البته مزایا و قیمت‌های متفاوتی دارند که در جدول زیر آمده است؟

 

بیمه موبایل پارسیان

امکانات و پوشش‌ها

برنز نقره ای

طلایی

ضربه و شکستگی دارد دارد دارد
نفوذ مایعات و آب‌‎خوردگی دارد دارد دارد
آتش‌سوزی دارد دارد دارد
سرقت با شکست حرز ندارد ندارد دارد
تحویل دستگاه در محل ندارد دارد دارد
نوسانات برق دارد دارد دارد
سیل و زلزله و طوفان دارد دارد دارد
مدت انجام تعمیرات و پرداخت خسارت ۱۰ روز ۷۲ ساعت ۱ روز

استثنائات بیمه موبایل پارسیان

خسارت‌های عمدی – قاب دستگاه – وجود یک تا چهار عدد پیکسل سوخته – لوازم جانبی (باطری، شارژر، هندزفری) – مشکلات ناشی از عدم رجیستر (ثبت سریال گوشی) در شبکه‌ی داخلی تحت‌پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند.

بیمه موبایل سامان حامی

بیمه موبایل سامان نیز خطراتی هم‌چون شکستگی و سقوط موبایل، ضربه، نوسانات برق و سیل و نفوذ مایعات را تحت پوشش قرار می‌دهد. بهتر است بدانید لوازم جانبی هم‌چون باطری، انواع سیم، قاب‌های پشت‌رو، اشکالات نرم‌افزاری که ناشی از نصب است، جز پوشش‌های بیمه‌ای نیست.

پرداخت خسارت بیمه سامان به این صورت که ده درصد ارزش گوشی به‌عنوان فرانشیز کم می‌شود. فرانشیز و دو نیم درصد ارزش گوشی به ازای هرماه از تاریخ صدور کارت، به‌عنوان استهلاک کم می‌شود.

 

با توجه به این‌که همه ما از وسایل الکترونیکی چون موبایل و تبلت استفاده می‌کنیم،  در صورت شکستگی و آب‌خوردگی و سرقت، باید شخصاً هزینه را از جیب پرداخت کنیم و این‌که که قطعات اصل و اورجینال هم آن‌قدر گران است که احتمالاً باید به خرید قطعات فیک بسنده کنیم که چندان دوامی ندارند. بنابراین با توجه به اینکه حق‌بیمه موبایل ۶ یا ۷ درصد قیمت موبایل است، توصیه می‌شود از این بیمه‌نامه استفاده کنید.